אודות

תכנית הלימודים הרב-תחומית היא מסגרת לימודים המציעה לסטודנטים טווח רחב יותר ומגוון גדול יותר של נושאי לימוד  מכפי שמאפשרת המתכונת המקובלת של שני חוגים. במסגרתה, יוכלו הסטודנטים להרחיב את אופקיהם ולטעום ממגוון רחב יותר של נושאים ותחומים.


הבוחרים בלימודי התכנית ייהנו מחופש בבחירת תחומי העניין שלהם. הם יוכלו לבחור בקורסים המעניינים אותם וגם להשלים נקודות זכות לתואר מתוך  כלל החוגים ומבחר הקורסים הקיימים בפקולטה  למדעי הרוח.
תלמידי התוכנית, סוללים לעצמם מסלול אישי וייחודי בהתאם לשאיפותיהם ולתחומי עניינם. כך שמדובר, למעשה, בלימודי תואר ה"תפור לפי מידת" הסטודנט .
הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית היא בעלת שם עולמי ובאמצעות התוכנית הרב תחומית של הפקולטה יוכלו הלומדים בה  להגיע אל מחוזותיה המופלאים של הרוח והעשייה האנושית לאורך הדורות ובתרבויות העולם השונות.


למידע נוסף ניתן לפנות לשנתון התכנית.


תלמידים הלומדים בחוגים ובתכניות הלימודים הבאות, אינם רשאים ללמוד בתכנית הרב תחומית: חשבונאות, פכ"מ, תכנית בלימודי יהדות, תכנית "אמירים", תכנית "רביבים",  והתכנית המשותפת עם האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין.


סמל החוג - 222
 

למה לבחור בתכנית הרב תחומית?

ראיון של הדיקן ברדיו על חשיבות הרישום למקצועות מדעי הרוח באקדמיה הישראלית

כתבת ראיון עם הדיקן פרופ' דרור ורמן שהתפרסמה בעיתון גלובס

 

 

 

 

דבר ראש התכנית

אני שמחה להציג בפניך את התוכנית הרב-תחומית.

התוכנית ייחודית בחופש הבחירה שהיא מעניקה בבניית תוכנית הלימודים. אצלנו ניתן לשלב בין תחומי עניין שונים במגוון אופנים, שילוב שפותח מרחב לסקרנות, הרחבת אופקים, התנסות והנאה. במקום לצמצם את תחומי הלימוד והעיסוק במהלך התואר, התוכנית מאפשרת רכישת ידע רב בתחומים שונים, תוך התמקצעות בשני תחומים נבחרים.

השילוב של ידע כללי עם התבוננות מגוונת יכולים לסייע לך הן בקורסים בחוג הנוסף שלך, הן בשלבים אקדמיים מתקדמים יותר והן בעולם התעסוקה מחוץ לאקדמיה. בעולם האקדמי ומחוצה לו ישנו רצון הולך וגובר לחוקרים.ות ועובדים.ות בעלי.ות ראייה רב-תחומית ומיומנויות מגוונות התורמות למחקר ופיתוח ולעשייה במגזרי עבודה שונים.

למידה רב-תחומית היא בעלת יתרונות מעשיים, אינטלקטואליים ואקדמיים. באמצעותה תרכשו מיומנויות מסוגים שונים ותיחשפו לשיטות חשיבה, למידה ומחקר שונות. היא מפתחת את הגמישות המחשבתית ומסייעת לגבש מבט ותפיסה עשירים יותר בעת העיסוק בתחום ממוקד. משבר הקורונה הדגים את חשיבותה של ראייה רחבה ורב-תחומית, ראייה המתייחסת להיבטים רפואיים, כלכליים, חברתיים, תרבותיים ובין-תרבותיים.

אני מזמינה אותך להתייעץ בכל עת עם מזכירת החוג ועימי לגבי תוכנית הלימודים שלך והשילוב המתאים ביותר בשבילך. גם בימים אלו בהם הקמפוס פחות נגיש, דלתות התוכנית פתוחות באופן מקוון לכל בקשה או שאלה.

אני מאחלת לך הצלחה רבה בלימודים ובעיסוקים השונים הממלאים את יומך.

צרו קשר

רכזת החוג

גב' נעם אברהם - חדר 4302

שעות פעילות :

בימי א' 14:30 – 11:30
ימים ב'-ה' בשעות 13:00 – 10:00  
טלפון: 02-5883597 
פקס: 02-5881548

דואר אלקטרוני: noamav@savion.huji.ac.il